• MENU
cancel
Chýba mi zub - ImplantológiaChýba mi zub - ImplantológiaChýba mi zub - Implantológia

Chýba mi zub - Implantológia

Chýba mi zub - IMPLANTOLÓGIA

chyba mi zub

Ak Vám chýba zub, najlepším riešením je zubný implantát.

Titánová skrutka, ktorá je zavedená do kosti. Táto skrutka slúži ako základ pre prípravu na korunku, mostík, alebo snímateľnú náhradu. Po zahojení implantátu je klient pripravený na tieto možnosti.

Zubné implantáty sú vlastne napodobeninami zubov, ktoré sú od originálu na nerozoznanie. Existuje niekoľko materiálov, ktoré sa pri tomto efektívnom ale aj efektnom zákroku používajú, najrozšírenejšie sú však titánové implantáty.

Ak je na mieste dostatok kosti, môžeme implantát zaviesť hneď. Pri dobrej kvalite kosti urobíme aj provizórnu korunku - takže klient odíde s novým zubom, ktorý nepôsobí ako náhrada. Ak chýba kosť pre zavedenie implantátu, vykonáme prípravnú operáciu, kedy implantujeme kostný štep. Po jeho zhojení zavedieme implantát. Zavádza sa v lokálnej anestézii. Na želanie klienta alebo pri náročných či početných zákrokoch môžeme poskytnúť celkovú anestéziu.

Výhody implantátu

  • trvácnosť
  • komfort
  • estetické riešenie
  • vyhneme sa snímateľnej náhrade
  • môže slúžiť ako opora pre ďalší mostík alebo protézu

 

Zubné implantáty ponúkajú všetky technické predpoklady pre trvalú zubnú náhradu. Ako dlho Vám vydržia, závisí v podstate hlavne na nás. Vďaka dôslednej hygiene predchádzate zápalom, ktoré môžu implantáty ohrozovať. Starostlivosť o implantáty musí byť kvalitná, ako o prirodzené zuby, to že ide o zubné náhrady, neznamená, že nie je nutná starostlivosť. Je dôležité denne dodržiavať správnu ústnu hygienu a dbať na odstránenie zubných povlakov. Aby sme zabezpečili, čo najdlhšiu životnosť implantátov, odporúčame aspoň dvakrát do roka pravidelnú kontrolu u zubného lekára spojenú s výkonom profesionálnej dentálnej hygieny

 
 

Zubné korunky sú riešením, pre pacientov, ktorí majú opotrebované, neestetické zúbky alebo ktorým chýba viac zubov, tak sa využíva metóda mostíka.

Snímateľné zubné náhrady sú najmenej výhodné, ale finanÄ?ne najdostupnejšie. V špecifických prípadoch, pri ktorých nie je možné zhotovenie fixnej náhrady a ani zavedenie implantátov, je nutné zhotoviť snímateÄ?nú náhradu chýbajúcich zubov.

Oreálne implantáty v oblasti čeľuste a sánky

Zubné implantáty ponúkajú možnosť náhrady jedného a viac zubov, bez poškodenia vedľajších zubov brúsením.Budete mať pevné zuby v situáciách, kde by konvenčné materiály ponúkali len možnosť snímateľnej protézy. Ďalšia výhoda zubných implantátov je, že môžu slúžiť k upevneniu snímateľnej náhrady, ktorá bude držať a bude mať lepšiu stabilitu.

Augmentácia kostného tkaniva

Ide o zväčšenie objemu kosti smerom do prínosovej dutiny , čo je nevyhnutné pre zavedenie dostatočne dlhého implantátu. V závislosti od anatomických podmienok je u väčšiny pacientov možné vykonať zavedenie implantátu súčasne so sinus liftom.

Zygomatické implantáty

Zygomatické implantáty sa používajú iba výnimočne, a to v komplikovaných prípadoch. Tento typ implantátu sa zavádza do postranných častí horných čeľustí. Ide o veľmi zložitý chirurgický zákrok.

Autológne slizničné štepy, tzv, free tissue graft- úprava odhalených zubných krčkov- parodontálna chirurgia

Primárnou úlohou ďasien je chrániť krčok zuba. Ďasná majú zároveň podpornú funkciu a zabraňujú šíreniu nebezpečných baktérií. V prípade, ak sa ďasno poruší alebo začne ustupovať, baktérie môžu preniknúť hlbšie do krčka, čo môže spôsobiť zápaly alebo parodontitídu. Úprava odhalených zubných krčkov nie je len estetickou záležitosťou.

Cenník zákroku

Implantológia

Odtlačok na implantát 24 €
Chirurgické zavedenie miniimplantátu 350 €
“Bone split” alveolu( separácia alveolsrnej kosti) 330 €
Rekonštrukcia kostným štepom(bone graft) 550 €
Autotransplantacia zubov 310 €
Chirurgické zavedenie Implantátu   730 €
Zavedenie vyhojovacej čiapočky 48 €
“Abutment” - spájajúca nadstavba 175 €
Sinus lift 630 €
Augmentácia kostných defektov od 220 €
Membrana PRF 55 €
Membrana vstrebateľna, nevstrebateľna - individuálne 150 €
Objednajte sa Objednajte sa
cancel