• MENU
cancel
Detská stomatológiaDetská stomatológiaDetská stomatológia

Detská stomatológia

Detská stomatológia

Súčasná stomatológia dosiahla vysokú úroveň v možnostiach riešenia zložitých problémov a preto umožňuje ľudom vrátiť zdravý a krásny úsmev. Samostatnou kategóriou stomatológie je detská stomatológia. Jej ústrednou úlohou je predchádzať všetkým možným ochoreniam zubov.

Najbežnejšou chorobou v detstve je kaz. Ten rozožiera zubnú sklovinu dokonca aj u najmenších pacientov a preto je potrebné predchádzať jeho vzniku čo možno najskôr. Niektorí rodičia majú tendenciu tento problém zanedbávať, pretože rátajú s tým, že všetky mliečne zuby aj tak vypadnú. Tento prístup je však absolútne nesprávny, pretože na mieste chorého, kazom napadnutého mliečneho zuba, môže vyrásť takisto chorý trvalý zub. Detská stomatológia rieši aj prevenciu a problémy v mliečnom chrupe, snaží sa odstrániť problémy vzniknuté nedostatočnou hygienou. 

Detská stomatológia – to je miesto, kde pracujú iba najlepší detskí špecialisti, ktorí majú bohaté skúsenosti a najlepšie vybavenie. Lekár začína od základov – poučí rodičov pacienta o hygiene ústnej dutiny, o správnych návykoch a používní zubnej kefky. Lekár deťom vysvetlí, prečo je potrebné sa starať o zuby a čo môže nastať, ak to nebudú dodržiavať. Rodičia musia dieťa 2x ročne priviesť na vyšetrenie do zubnej ambulancie, aby lekár dokázal včas identifikovať problém a začal pracovať na jeho odstránení.

Cenník zákroku

Detská a chirurgická stomatológia 

 

Extrakcia mliečneho zuba /30 min/ 32 €
Extrakcia jednokoreňového zuba/koreňa /30 min/ 38 €
Extrakcia viackoreňového zuba/komplikovaná extrakcia/chirurgický zákrok/ /60-120 min/ od 69€ - 169€
Chirurgická extrakcia zuba koreňa 90 €
Ošetrenie zuba pri prerezávaní /30 min/ 37 €
Gingivektómia /30 min/ 36 €
Jednoduchý chirurgický úkon /30-60 min/ 36 €
Vybratie stehov /15 min/ 8 €
Komplikovaná extrakcia /plánovaný chirurgický zákrok/ extrakcia zubov múdrosti /60-120 min/ 200€
Sutura extrakčnej rany /15-30 min/ 14 €
Sutura slizničnej rany 25 €
 
Objednajte sa Objednajte sa
cancel