• MENU
cancel
ImplantológiaImplantológiaImplantológia

Implantológia

 

Elegantné, šetrné a kvalitné riešenie straty jedného alebo viacerých zubov. Implantáty predstavujú umelú náhradu zubných koreňov, ktoré boli poškodené alebo zničené. Ide o malú skrutku, ktorá sa pri drobnom chirurgickom výkone začlení do čeľuste na miesto chýbajúceho zuba.

Oseálne implantáty v oblasti čeľuste a sánky

Zubné implantáty ponúkajú možnosť náhrady jedného alebo viacerých zubov bez poškodenia vedľajších zubov brúsením. Zabezpečte si pevné zuby v situáciách, kde by konvenčné materiály ponúkali len možnosť snímateľnej protézy. Ďalšia výhoda zubných implantátov je, že môžu slúžiť k upevneniu snímateľnej náhrady, ktorá bude držať a bude mať lepšiu stabilitu.

Augmentácia kostného tkaniva

Ide o zväčšenie objemu kosti smerom do prínosovej dutiny, čo je nevyhnutné pre zavedenie dostatočne dlhého implantátu. V závislosti od anatomických podmienok je u väčšiny pacientov možné vykonať zavedenie implantátu súčasne so sinus liftom.

Zygomatické implantáty

Zygomatické implantáty sa používajú iba výnimočne, a to v komplikovaných prípadoch. Tento typ implantátu sa zavádza do postranných častí horných čeľustí. Ide o veľmi zložitý chirurgický zákrok.

Autológne slizničné štepy, tzv. free tissue graft - úprava odhalených zubných krčkov - parodontálna chirurgia

Primárnou úlohou ďasien je chrániť krčok zuba. Ďasná majú zároveň podpornú funkciu a zabraňujú šíreniu nebezpečných baktérií. V prípade, ak sa ďasno poruší alebo začne ustupovať, baktérie môžu preniknúť hlbšie do krčka, čo môže spôsobiť zápaly alebo parodontitídu. Úprava odhalených zubných krčkov nie je len estetickou záležitosťou.

 

Cenník zákroku

Implantologia

Implantologia

Odtlačok na implantát 24 €
Chirurgické zavedenie miniimplantátu 350 €
“Bone split” alveolu( separácia alveolsrnej kosti) 330 €
Rekonštrukcia kostným štepom(bone graft) 550 €
Autotransplantacia zubov 310 €
Chirurgické zavedenie Implantátu 730 €
Zavedenie vyhojovacej čiapočky 48 €
“Abutment” - spájajúca nadstavba 175 €
Sinus lift 630 €
Augmentácia kostných defektov od 220 €
Membrana PRF 55 €
Membrana vstrebateľna, nevstrebateľna - individuálne 150 €
Objednajte sa Objednajte sa
cancel