• MENU
cancel
ParodontózaParodontózaParodontóza

Parodontóza

 

Parodontóza je nebezpečná choroba, pri ktorej trpia nielen zuby, ale aj celkový stav tela. K liečbe parodontózy musíme pristupovať veľmi opatrne, pretože často sa tento problém vyskytuje u ľudí s narušenými funkciami rôznych orgánov.

Zdravotné problémy, ktoré vedú k väčšej náchylnosti k vzniku parodontózy:

  1. Cukrovka
  2. Poruchy kardiovaskulárneho systému
  3. Hypovitaminóza
  4. Porucha tráviaceho systému

Prvé príznaky parodontózy sú začervenanie a krvácanie ďasien. Pri konzumácii pevného jedla si na ňom po zahryznutí môžete všimnúť krvavé stopy. Takisto pri čistení zubov je objavenie krvi dostatočným signálom na okamžitú návštevu stomatológa. Neskôr sa objaví citlivosť na horúce a studené, zapaľujú sa ďasná, krvácajú a obnažujú sa zuby.

Vo veľmi pokročilom štádiu choroby liečba parodontózy vyžaduje veľa času a úsilia nielen zo strany stomatológa, ale aj zo strany pacienta. Na stabilizovanie priebehu ochorenia je potrebný dlhší čas, čo si vyžaduje od pacienta určitú dávku trpezlivosti. V niektorých prípadoch sa vykonáva otvorená kyretáž – chirurgická terapia.

Liečba PARODONTÓZY

Liečba parodontózy prebieha hladko a bezbolestne len v počiatočných fázach. V neskorších fázach, keď ochorenie zasiahne kostné tkanivo a koreň zuba je predpoklad, že zub už nebude možné zachrániť. Pri včasnej liečbe klesá riziko nebezpečenstva straty zubov v ranom veku. 

DENTALCENTER sa zaoberá liečbou zubov na rôznych úrovniach zložitosti. Stomatológovia našej kliniky vám odporúčajú navštevovať pravidelne lekára, aby ste zabránili vzniku vážnejších a nebezpečnejších chorôb. K liečbe parodontózy pristupujeme veľmi starostlivo bez ohľadu na štádium ochorenia. Iba skúsený špecialista dokáže rýchlo určiť prítomnosť problémov u pacienta, aj keď sa pacient ešte nesťažuje. Na našej klinike môžete dostať individuálnu konzultáciu o správnej starostlivosti o ústnu dutinu. Dozviete sa, aké prostriedky je potrebné použiť na posilnenie skloviny a kostného tkaniva zubov. Naši špecialisti vám radi prezradia, ako správne a bez poškodenia zdravých tkanív používať zubné/medzizubné kefky a nite. 

Všetky faktory správnej starostlivosti o zuby ovplyvňujú zdravie ústnej dutiny. Pri nesprávnom čistení môže dôjsť k obnaženiu koreňov zubov alebo k poškodeniu ďasien, na ktorých následne vznikajú ranky. V niektorých prípadoch, keď je zub napadnutý zubným kazom a pacient sa neobrátil na lekára, zub sa postupne rozpadáva a infikuje sa zubná dreň (pulpa). V prípade komplikovaných zápalov ozubice (periodontitis) je možné na našej klinike vykonať liečbu koreňových kanálikov pod mikroskopom. Pri veľmi ťažkom priebehu choroby nebude možné sa vyhnúť operácii, pretože je potrebné odstrániť poškodený zub, aby nebolo ohrozené zdravie pacienta.

Absencia výrazných symptómov neznamená, že problém nenastal. Vo všeobecnosti o sebe choroba dlhšiu dobu nedáva vedieť a až potom, keď sa infekcia rozšíri, sa objaví bolesť a nepríjemné pocity. Tak ako komplikovaný kaz, aj parodontóza sa môže rozvinúť do nebezpečnej infekčnej choroby. Hnis pôsobí na tkanivo okolo zuba a môže spôsobiť sepsu! Ak hnisanie ustúpi samovoľne, je cítiť úľavu, to však neznamená, že je problém vyriešený. V každom prípade je potrebná operácia na vyčistenie miesta hnisania a odstránenie príčiny, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu infekcie do celej ústnej dutiny a organizmu.

Tím najlepších stomatológov uskutoční dôkladné a bezbolestné vyšetrenie a dostanete individuálnu konzultáciu k zdravotnému stavu vašich zubov. V prípade potreby ďalšieho liečenia budete pod dohľadom kvalifikovaných stomatológov našej kliniky DENTALCENTER. Lekári vám poskytnú najlepšiu liečbu pomocou špičkových zariadení a moderných kvalitných materiálov.

Základom práce s našimi pacientmi je dôkladné vyšetrenie a komfortné služby. Stomatologické centrum DENTALCENTER poskytne krásny a zdravý úsmev pre každého člena Vašej rodiny.

Cenník zákroku

Parodontóza

Dočasné ošetrenie chrupu /45-60 min/ 13 €
Pečatenie fisúr (cena za 1ks) /45-60 min/ 22 €
Odstránenie amalgámovej plomby /45-60 min/ 20 €
Fotokompozitná výplň biela   
  •  front. úsek vysokoestetická 
/60-90 min/ 95 €
  • front. úsek jednoduchá
/45-60 min/ 65 €
  •  distálny úsek jednoduchá
/45-60 min/ 37 €
  •  distálny úsek stredná náročnosť
/45-60 min/ 48 €
  •  distálny úsek komplikovaná
/45-60 min/ 58 €
Skloionomerna plomba /45-60 min/ 60 €
Korekcia plomby /30 min/ 22 €
Odstránenie starej plomby(kariézneho dentinu) /10-15 min/ 13 €
Celková rekonštrukcia korunky zuba /60-120 min/ 120 €
Dostavba zuba /60-120 min/ 75 €
Sklenený čáp /15 min/ 38 €
Titánový čáp /15 min/ 32 €
Objednajte sa Objednajte sa
cancel